Wystawy

,

Izba leśna "Gołąbek"

Cekcyn
Gołąbek 4
,

Tucholski Ośrodek Kultury

Tuchola
Plac Zamkowy 8
,

Galeria BT

Tuchola
ul. Szkolna 2a
WYSTAWY

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo - Leśnej

Informacje o miejscu
Legbąd
Woziwoda 3

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo - Leśnej

Obiekt o bardzo ciekawej architekturze, położony na skarpie doliny Brdy, przy siedzibie nadleśnictwa. Centralną część obiektu zajmuje dwupoziomowa sala o niepowtarzalnej architekturze wnętrza z dominującą, drewnianą konstrukcją oraz bogatym wystrojem.

W ośrodku znajdują się stałe ekspozycje tematycznie związane z lasem i gospodarką leśną: ptaki, zwierzyna, użytkowanie lasu, łowiectwo, kącik historyczny a także kącik projekcyjny dla około 30 os, gdzie można skorzystać ze sprzętu multimedialnego. Na piętrze przygotowano miejsce do przeprowadzenia zajęć .

W ośrodku znajduje się również sala służąca do zajęć dla grupy 10-20 osobowej. Jest ona wyposażona w sprzęt komputerowy i multimedialny: 10 komputerów z dostępem do internetu, sprzęt projekcyjny oraz zaplecze pozwalające na przygotowanie własnych pomocy dydaktycznych. wyposażony jest w pomoce dydaktyczne: książki, filmy, czasopisma, publikacje, zestawy plansz i tablic edukacyjnych oraz rożne eksponaty, np. trofea myśliwskie.

Przeprowadzenie zajęć w OEPL wymaga uzgodnienia z pracownikiem ds. edukacji.

W czasie, gdy nie ma zajęć edukacyjnych dla wcześniej umówionych grup, obiekt można zwiedzać, zarówno samodzielnie, jak i z przewodnikiem.

Czas otwarcia OEPL: w dni powszednie od 7.00 - 15.00.
Nagrałeś ciekawą trasę w Borowiackich Szlakach?
dodaj
Chcesz dodać ciekawy obiekt do Borowiackich Szlaków?
dodaj
Znasz interesującą historię o Borowiackich Szlakach?
dodaj